Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Arkitekt kopshti

Po kërkoni një arkitekt peizazhi? Ne kemi 7,240 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,706 profesionistë të regjistruar
87,689 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Arkitekt kopshti

Keni nevojë për një shërbim nga një arkitekt peizazhi? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në projektimin, projektimin, zbatimin, mirëmbajtjen, mbjelljen, lëndinat, ujitjen, shtretërit e luleve. Çmimi i stilistëve për pjesën e jashtme dhe kopshtin zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: konsultime, përfshirje komentesh, propozime shtesë për projekte të vogla si një shtëpi kopshti, të cilat do të ofrohen nga një prej arkitektëve tanë të peizazhit 7,240 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,706 profesionistë të regjistruar
87,689 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pyetjet e bëra shpesh
Pse të punësojë një shërbim arkitekt kopsht përmes Wilio?
Nëse jeni duke kërkuar për dizajnuesit e kopshtit lokal pranë jush që ju ndihmojnë për të zbukuruar kopshtin, profesionistët e vërtetë mund të gjenden në Wilio. Në faqen tonë të internetit ju mund të gjeni lehtësisht një arkitekt / projektuesi kopsht që mund të propozojë kopshtin tuaj sipas stilit tuaj personal dhe shije. Për Wilio ju do të gjeni në mesin e shërbimeve të tjera për shtëpi, apartament, kopsht dhe shërbime gjithëpërfshirëse të kopshtarisë, arkitekturë kopsht dhe dizajn. Këto shërbime përfshijnë këshillim, dizajne, implementim dhe mirëmbajtje të plotë gjatë gjithë vitit të kopshteve zbukuruese dhe gjelbërim rreth nesh. Ju nuk duhet të jeni të komplikuar për të kërkuar për kompanitë që krijojnë një dizajn kopshtarësh. Wilio është gjithmonë i gatshëm për t'ju ndihmuar. Nuk ka rëndësi nëse është një propozim për një paragjykim ose një gjykatë të vogël, ne kemi dizajnerë të mjaftueshëm të kopshtit të cilët janë entuziastë nga zbatimi i punës së kopshtit dhe redaktimi i hapësirave të jashtme. Ju mund të kontrolloni profilin e tyre, shihni portofolin e tyre dhe të punësoni dikë që më së miri e kupton ëndrrën e një kopshti më të bukur. Kur futni detyrën për Wilio, na informoni për detajet e kërkesës suaj si një përbërje shërbimi, një afat kohor për zbatimin e punës. Ata pastaj do t'ju kontaktojnë dizajnerët e kopshtit nga rrethinat tuaja që do të punojnë me ju për të ndërtuar kopshtin e ëndrrave tuaja.
Pse duhet të punësoj një arkitekt kopsht (projektuesi)?
Renditja arkitekti i kopshtit nuk është snobikë, por një manifestim i të menduarit racional. Për të zgjidhur pjesën e jashtme rreth shtëpisë tuaj, kontaktoni arkitektin e kopshtit të parë. Ju duhet të gjeni një ekspert i cili ka një certifikatë për këtë aktivitet. Ai garanton që projektuesi i kopshtit është në vazhdim, si dhe se ai ka një sfond të mjaftueshëm teknik. E gjithë kjo mund të kursejë kohë, para, si dhe çdo zhgënjim. Planifikimi dhe dizajnimi i kopshteve është një proces kompleks dhe i kërkuar që kërkon aftësi dhe ekspertizë krijuese dhe teknike. Këto përfshijnë njohuritë e teknikave të ndërtimit, hortikulturës, rregullimeve jashtë rrugës dhe kostove financiare.
Sa kohë zgjat derisa projektuesi i kopshtit sugjeron kopshtin tim?
Sa kohë duhet caktimin dhe dizajnimin e kopshtit varet nga madhësia e kopshtit tuaj dhe kompleksiteti i propozimit. Nëse ky është një projekt i thjeshtë kopshti për një kopsht të vogël, sugjerimi mund të përgatitet për 1-2 javë. Nëse kopshti juaj është më i gjerë, ka pamje më të bukur dhe elemente të tjera të peizazhit, propozimi do të zgjasë më shumë.
Pse të punësojë një arkitekt kopsht përmes Wilio dhe jo një biznes?
Qiraja e një arkitekti të jashtëm të kopshtit përmes Wilio është më i shpejtë dhe praktik. Ndryshe nga kompanitë që reagimi zakonisht zgjat ditë ose javë, arkitektët kopsht nga Wilio do të tingëllojnë menjëherë. Vetëm disa klikime dhe ju mund të krijoni menjëherë kontakt me ta. Ju mund të thoni se arkitekti i kopshtit do të kushtonte një para, por e kundërta është e vërtetë. Duke kryer një arkitekt kopsht, ju mund të kurseni shumë para dhe të merrni shërbime profesionale.
Po sikur të dëshiroja të rindërtoj një pjesë të kopshtit tim?
Për të përmirësuar ose rindërtuar një pjesë të kopshtit tuaj, nuk është problem. Ne do t'ju ndihmojmë të gjeni një ekspert në një dizajn kopsht që sugjeron një zgjidhje funksionale dhe estetike më ideale të kopshtit tuaj. Nëse kjo është një reduktim në lëndinë tuaj, instalimin e tarracës ose shtresën e rimodelimit, projektuesi do të planifikojë punën e dëshiruar në mënyrë që furnizuesi të mund të bëjë punë shpejt dhe në mënyrë efektive.
Kur është viti më i mirë i vitit për dizajnin tuaj të kopshtit?
Ju mund të sugjeroni kopshtin tuaj në çdo kohë gjatë vitit. Dizajnerët tanë të kopshtit punojnë në çdo sezon. Megjithatë, është në mënyrë ideale gjatë muajve të dimrit kur mundësitë e punës në kopsht janë të kufizuara. Në të njëjtën kohë, projektuesi i kopshtit mund t'ju hartojë periudhën më të mirë për zbatimin e projektit tuaj të kopshtit, i. Mbjellja e bimëve, lule, pemë zbukuruese dhe gjelbërim.
A mund të më ndihmojë arkitekti i kopshtit me punën në fushën e dizajnit të brendshëm?
Nëse keni nevojë për ndihmë me një dizajn kuzhine, dhomen e ndjenjes ose dhoma gjumi, ne gjithashtu kemi dizajnerë të brendshëm (arkitektë) për t'ju ndihmuar të rindërtoni hapësirat e brendshme për të zgjedhur nga ngjyrat ideale të murit dhe dizajnimin e zgjidhjeve të magazinimit inovativ. Ne krijojmë një dizajn të brendshëm të përshtatur sipas kërkesave tuaja dhe ne ndihmojmë në krijimin e një shtëpie funksionale, të bukur dhe të rehatshme për çdo anëtar të familjes.
Cilat shërbime të tjera që lidhen me kopshtin mund të rezervoj përmes Wilio?
Kur kopshti juaj është projektuar dhe zbatuar, ju mund të punësoni ekspertë për t'ju ndihmuar me mirëmbajtjen tuaj të kopshtit. Ne kemi ekspertë të kualifikuar të cilët mund t'ju ndihmojnë me të gjitha punët e kopshtarisë - nga bari dhe lëndinë zbukuruese për të mbjellë të gjelbër në kopshtin tuaj. Ju gjithashtu mund të rezervoni shërbimin e kujdesit të lëndinë - fekondim, ajerosje, asgjësim të farë e keqe, restaurimin e lëndinë dhe ujitje lëndinë.
Shërbime
Cilat janë shërbimet e dizajnit të kopshtit?
Shërbimet e dizajnit të kopshtit përfshijnë një gamë të gjerë të detyrave që e bëjnë kopshtin tuaj të ëndrrave. Kur të rezervoni një dizajn kopsht nëpërmjet Wilio, ju mund të kurseni kohë, të minimizoni stresin dhe të arrini efektin e dëshiruar. Nëse keni nevojë për të hartuar një kopsht të ri ose modernizoni hapësirë ​​në natyrë, arkitektët tanë kopsht janë në dispozicion. Çfarë mund të prisni kur do të shijoni dizajnerët e kopshtit nëpërmjet Wilio:
Konsultimi fillestar dhe anketimi në vend
Projekti juaj i kopshtit fillon me konsultim me arkitektin e kopshtit për të gjetur idetë tuaja në lidhje me kopshtin e ëndrrave të ardhshme. Duke kërkuar për projektuesit për t'ju ndihmuar për të bërë një hapësirë ​​në natyrë ku ata darl zogjtë, flutur dhe bletë? Apo po kërkoni një dizajn modern të kopshtit që i përshtatet shtëpisë tuaj? Ne jemi këtu për ju. Sepse çdo kopsht dhe shtëpi janë projekte origjinale, arkitekti juaj i kopshtit do të shqyrtojë jashtme dhe sugjeron një zgjidhje optimale për të përfunduar kopshtin ose zgjidhjen e plotë të gjithë hapësirës.
Planifikimi dhe dizajni
Pas konsultimit me projektuesin tuaj të kopshtit përdor të gjitha informacionet e dhëna për të krijuar një plan të detajuar të kopshtit. Ju mund të imagjinoni se ku të vendosni sipërfaqet specifike të peizazhit të tilla si shtigjet, lëndinat dhe tarracat, si dhe materialet e projektuara, skemat e ngjyrave (fletë dhe ngjyra lule), elementet e ujit dhe sistemet e ndriçimit. Ju duhet të ju ofroni visualizations 3D për t'ju lejuar të futni një kopsht të ardhshëm. Plani gjithashtu përmban bimë dhe shtretër lule, vendosjen e pemëve, pemëve të formimit të topit, tubave dhe pemëve të tjera zbukuruese, në varësi të preferencave dhe specieve tuaja personale që përmbushin më së miri kushtet e kopshtit tuaj. Aspekte të tjera dhe elementë të kopshtit që përputhen me imazhet tuaja dhe shijet estetike janë të përfshira.
Monitorimi i projektit
Pas fillimit të ndërtimit të kopshtit, projektuesi i kopshtit do të mbikëqyrë projektin. I gjithë procesi i zbatimit do të monitorohet rregullisht për të siguruar harmoninë e arkitekturës së kopshtit me natyrën përreth. Në mënyrë që të gjitha sipërfaqet e shtruara dhe funksionet e tyre të jashtme zbatohen sipas standardeve të planifikuara dhe të larta. Është e nevojshme për të pajtuar sipërfaqet e shtruara me një shtëpi dhe një mjedis. Në rast të problemeve të papritura, dizajni i kopshtit ka zgjidhje të shpejta dhe efikase. Për të ruajtur përgjithmonë pamjen dhe cilësinë e kopshtit tuaj, kërkoni projektuesin tuaj të kopshtit për të hartuar një plan të mirëmbajtjes së kopshtit. Ju mund të kryeni mirëmbajtje ose të kaloni atë nga kopshtari si një referencë.